X
CALL CENTER 444 0 150 0 850 460 0 150
REZERVASYON
SORGULA

Assos´ a Nasıl Gidilir ?
Türkiye Haritasını genel olarak gözümüzün önüne getirecek olursak ASSOS , Marmara Bölgesi ile Ege Bölgesi 'nin ayrıldığı noktaya en yakın olan Edremit Körfezi'nin başlangıcındadır. Çanakkale ve İzmir'in arasında yer alan ASSOS, çevresinde bilinen ve misafirler tarafından gerek tarihi açıdan gerekse doğası ve temiz havası açısından sıkça ziyaret ettikleri Ayvalık , Truva , Küçükkuyu , Altınoluk, Akçay , Ören, Kaz dağları gibi popüler olan yerlere oldukça yakındır.

ARABA İLE GELİRKEN ; Çanakkale üzerinden geliyorsak ;
Ayvacık sapağını geçtikten 500 metre kadar sonra sapa gibi gözükse de sağa doğru girilen ( bu yolu kacırmamız durumunda devam etmemiz halinde Küçükkuyu'ya gelmeden hemen önce sağa doğru Assos Behramkale yazan tabeladan girdiğimiz zaman da ulaşabiliriz. Ancak yolumuzu oldukça uzatmış oluruz.) ve bizi Assos a kadar götürecek olan yeni yapılan geniş asfalt yolu ( bu yola ayrıca Ayvacık'ın içinden de girdiğimizde otogarı gaçtikten sonra bağlanabiliriz dikkat etmemiz gereken şudur ki Ayvacık'ın içinde ASSOS- BEHRAMKALE yazan tabela bizi eski ve çok virajlı yola yönlendirebilir o yüzden OTOGAR ı sağımıza alıp geçtikten sonraki tabelayı kullanmalıyız) kullanarak BEHRAM ayrımına kadar gelip bu ayrımdan sağa dönerek 6 km sonra BEHRAMKALE 'ye , Behram'dan 2 km sonra ise Assos Antik Liman 'a ulaşabiliriz . Bu ulaşım için hazırlamış olduğumuz detaylı ulaşım krokisini inceleyebilirsiniz.
Edremit Küçükkuyu üzerinden geliyorsak ;

Küçükkuyu merkezini geçtikten 2 km kadar sonra göreceğimiz ASSOS –BEHRAMKALE tabelasından sola döndüğümüzde 15 km sonra Assos Eden Gardens Hotel 'i görürüz oteli geçtikten 900 mt kadar sonra sağ tarafta geniş asfalt Ayvacık yolunu sol tarafta da Kadırga Koyu ve BEHRAMKALE 'ye devam eden sahilyolunu görğümüz yol çatalına geliriz. Bu çatalda eğer direk Assos Antik Liman 'a ( Assos Nazlıhan Hotel ) ya da Behramkale'ye gidiyorsak sağ taraftaki geniş yolun tercih edilmesi daha rahat olacaktır bu yolu kullanarak BEHRAM ayrımına kadar gelip bu ayrımdan sağa dönerek 6 km sonra BEHRAMKALE 'ye , Behram'dan 2 km sonra ise Assos Antik Liman 'a ulaşabiliriz . Bu ulaşım için hazırlamış olduğumuz detaylı ulaşım krokisini inceleyebilirsiniz.
Bandırma 'dan geliyorsak ;

İstanbul'dan gelen misafirlerin sıkça kullanmayı tercih ettikleri İDO Yenikapı – Bandırma Feribotlarıyla geliyorsak şayet Biga, Çan, Bayramiç, Ezine ilçelerini takip ederek Ezine Sapağına geldiğimizde Ayvacık'a doğru devam ediyoruz ve Ayvacık sapağını geçtikten 500 metre kadar sonra sapa gibi gözükse de sağa doğru girilen ( bu yolu kacırmamız durumunda devam etmemiz halinde Küçükkuyu'ya gelmeden hemen önce sağa doğru Assos Behramkale yazan tabeladan girdiğimiz zaman da ulaşabiliriz. Ancak yolumuzu oldukça uzatmış oluruz.) ve bizi Assos a kadar götürecek olan yeni yapılan geniş asfalt yolu ( bu yola ayrıca Ayvacık'ın içinden de girdiğimizde otogarı gaçtikten sonra bağlanabiliriz dikkat etmemiz gereken şudur ki Ayvacık'ın içinde ASSOS- BEHRAMKALE yazan tabela bizi eski ve çok virajlı yola yönlendirebilir o yüzden OTOGAR ı sağımıza alıp geçtikten sonraki tabelayı kullanmalıyız) kullanarak BEHRAM ayrımına kadar gelip bu ayrımdan sağa dönerek 6 km sonra BEHRAMKALE 'ye , Behram'dan 2 km sonra ise Assos Antik Liman 'a ulaşabiliriz . Bu ulaşım için hazırlamış olduğumuz detaylı ulaşım krokisini inceleyebilirsiniz.

OTOBÜS İLE GELİRKEN ;
Otobüs ile ASSOS 'a gelirken İstanbul- İzmir arası sefer yapan Otobüs Firmalarını tercih ediyoruz ve Ayvacık ya da Küçükkuyu da inecek şekilde biletlerimizi alıyoruz. Yüksek sezonda daha sık olmakla birlikte her zaman AYVACIK-ASSOS-AYVACIK ve KÜÇÜKKUYU – ASSOS – KÜÇÜKKUYU minibüsleri bulunmakta ve Assos 'ta gidebileceğimiz her yere bizleri bırakabilmektedirler. Bu minibüsleri tercih etmememiz durumunda kolaylıkla otobüsten indiğimiz AYVACIK ya da KÜÇÜKKUYU Otogarlarında bulabileceğimiz taksileri kullanabiliriz. Aşağıda Ayvacık ve Küçükkuyu da duran Otobüs Firmalarının birçoğunun iletişim bilgilerini bulabiliriz.

UÇAK İLE GELİRKEN ;
Artık ASSOS 'a uçakla gelebilmemiz mümkün . Bölgeye en yakın havaalanları olan Çanakkale ve Edremit Havaalanlarına dönemsel olarak İstanbul – Çanakkale ve İstanbul – Edremit seferleri yapılmaktadır. Çanakkale veya Ederemit'e uçakla gelmemiz durumunda ya buralardan araba kiralamamız ya da taksilerle anlaşıp Assos'a ulaşmamız gerekmektedir.Aşağıda bu uçak seferlerini yapan havayolu firmalarımızın iletişim bilgilerini bulabiliriz.

İDOBÜS İLE GELİRKEN ;
İDOBÜS ; İDO'nun uyguladığı bölgeye ulaşım sağlayabilen yeni bir seçenektir ancak ASSOS için biraz uzak ve zor bir seçenek olmasının yanı sıra kullanmak isteyenlerin ilgilenebileceği bir ulaşım aracıdır. İDO Feribotlarıyla İstanbul Kabataş – Bandırma seferi yapan yolcuları Bandırma'da karşılayan ve Balıkesir'e kadar götüren İDOBÜS le geliyorsak Balıkesir'den Küçükkuyu arabası bulup binmemiz gerekiyor. Küçükkuyu'dan sonra da KÜÇÜKKUYU- ASSOS – KÜÇÜKKUYU seferi yapan minibüsleri ya da tercih edersek Taksi ayarlayarak ASSOS'a ulaşıyoruz.

ULAŞIM ARAÇLARI
ULAŞIM ARACI FİRMA WEB SİTESİ TELEFON
Uçak  BORA JET  www.borajet.com.tr 444 26 72 
Uçak  THY  www.turkishairlines.com +90 212 444 0 849 
Otobüs  KAMİL KOÇ  www.kamilkoc.com.tr 444 0 562 
Otobüs  PAMUKKALE TURİZM  www.pamukkaleturizm.com.tr 0 850 333 35 35  
Otobüs  TRUVA TURİZM  www.truvaturizm.com 444 00 17 
Otobüs  ULUSOY TURİZM  www.ulusoy.com.tr 444 18 88 
Otobüs  VARAN TURİZM  www.varan.com.tr 444 89 99